Практичний психолог комунального закладу«Харківський дитячо-юнацький клуб моряків Харківської міської ради» - Коваленко Людмила Юріївна
В умовах воєнного стану психологічний супровід учасників освітнього процесу здійснюється за такими формами роботи:
- психологічна та інформаційна підтримка для батьків та керівників гуртків у Вайбер спільноті закладу "Психологічна підтримка ХДЮКМ" ( запит на приєднання за номером 0935543416)
- он-лайн зустрічі з учнями, батьками та педагогами, які здійснюються за графіком на платформі ZOOM (посилання на конференції надсилаються у групи або за запитом за номером 0935543416);
- індивідуальні консультації, які здійснюються за графіком та попереднім записом через особисте повідомлення
0935543416 (Вайбер, Телеграм) практичний психолог.
Консультації та заняття проводяться за наступним графіком:
для педагогів - понеділок 16.00-17.00
для батьків - вівторок 17.00-18.00
Кабінет психолога: ХДЮКМ, 2 поверх, №30.
Година психолога для курсантів молодшого шкільного віку за темою "На що схожі наші почуття?"
Превентивні заходи серед дітей та молоді в умовах воєнного стану в Україні
Профілактика злочинності серед неповнолітніх
Говорити з дітьми про війну. Як?
Ти як?
Десять кроків, щоб стати кращими батьками
Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.
Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.
Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.
Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.
Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.
Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.
Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.
Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.
Шановні батьки, учні!
У житті кожного іноді виникають проблеми, вирішити які наодинці важко. Ви можете розраховувати на підтримку, компетентну консультацію та практичну допомогу, скориставшись телефоном довіри:
764-22-39 - Телефон довіри управлінь освіти адміністрації районів Харківської міської ради
705-04-69 (цілодобово)- Обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
771-84-57 (9.00 - 17.45)- Центр "Довіра".
Всеукраїнський телефон довіри:
8-800-500-21-80 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).
Примірний перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства
Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:
- До територіального органу поліції або за телефоном 102.
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоці.
- До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
- До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
- До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.
- До близької людини.
- На телефони «Гарячих ліній».