/Files/images/флаг ХДЮКМ.JPG

У закладі створено Вайбер групу психологічного супроводу для усіх учасників освітнього процесу, отримати посилання можна за запитом до практичного психолога 0935543416 (Viber).

Комунальний заклад "Харківський дитячо-юнацький клуб моряків Харківської міської ради" (далі - ХДЮКМ)- існує в сухопутному місті Харкові вже 45 роки (дата заснування 9 серпня 1978 року).

Педколектив (понад двадцять фахівців) піклується про патріотичне виховання молоді, організовує змістовне дозвілля курсантів у позашкільний час.
У 54 навчальних групах навчається більше восьмисот курсантів.
Працівники клубу навчають усіх курсантів плаванню, вмінню ходити на шлюпках під вітрилом і на веслах; проходять курсанти і стрілкову підготовку, юнаки професійно орієнтуютьсядо служби в лавах військово-морського флоту. Керівники гуртків морського відділення по праву передають свій багаторічний досвід юним морякам – курсантам клубу, бо за їх плечами сотні морських миль.
На береговій базі закладу в Журавлівському гідропарку (вул. Шевченко, 264) курсанти влітку мають можливість проходити практику на навчальному судні і одночасно оздоровлюватись.
За час існування заклад підготував чимало спортсменів-розрядників,майстрів спорту та майстрів спорту міжнародного класу. Курсанти постійно беруть участь у різноманітних змаганнях від першості району до чемпіонатів України та посідають призові місця.
1 вересня 2005 року в клубі відновив свою роботу музей флоту, який має більше трьох сотен експонатів. Ці експонати збиралися курсантами клубу та керівниками гуртків. В числі цих експонатів моделі сучасних човнів та човнів часів II Світової війни, стенд «Бойовий шлях лідера «Харків»», стаціонарні виставки «Трагедії на морі», «Легендарний бриг «Меркурій», зброя флоту, штурманські прилади тощо.
Заклад надає додаткову освіту вихованцям шкіл, спрямовану на здобуття початкової допрофесійної підготовки, отримання знань, умінь та навичок за інтересами.