Жовтневі визначні дати історії України та її військово-морських сил в Музеї ХДЮКМ

В цьому році в Музеї ХДЮКМ по-особливому відзначили жовтневі визначні події в історії України та її військово-морських сил.
Розпочався місяць відзначенням трагічних сторінок в історії лідера ескадрених міноносців «Харків». Кожного року 6 жовтня вихованці гуртків, їх батьки, гості і курсанти клубу приходять в музей, де біля розділу «Бойовий шлях лідера «Харків», який розміщено в ІV експозиційному залі проходить урочисті лекції та проводяться фрагменти екскурсії «Про що співають бойові моряки?».
Вже 11 жовтня в Музеї відбулася урочиста лекція «Пилип Oрлик, гетьман України в еміграції», присвячена 345-ти річчю з дня народження Пилипа Степановича Орлика. Під час лекції курсантам гуртків «Юнги», «Морський дизайн», «Англійська мова для моряка», вокального колективу «Юл-ла» та танцювальних колективів «Мобі-Дік» і «Джек-пот» був репрезентований фото-інформаційний стенд «Писар Мазепи та політичний емігрант: 5 невідомих фактів про автора першої Конституції України».
13 жовтня в день, коли в Харківському дитячо-юнацькому клубі моряків урочисто відзначався День Захисника України, в Музеї гості святкового концерту відвідали пересувну виставку «Похід козаків на Очаків 13 жовтня 1545 р.», присвячену 472-й річниці з дня взяття козаками турецької фортеці Очаків. Ураховуючи, що цей день по-особливому має подвійне урочисте значення для українського козацтва, гостям було запропоновано послухати лекцію «Тактика козаків під час походу на чайках до турецької фортеці Очаків в 1545 р.», а по завершенню сфотографуватися, створивши власну композиційну побудову груп слухачів. Гостям клубу, курсантам та батькам було запропоновано взяти участь в своєрідному конкурсі світлин, результати якого будуть оголошені на презентації пересувної фотовиставки «Жовтневі визначні події в Музеї ХДЮКМ», присвяченої Дню Звільнення України від нацистських окупантів.
Вже 27 жовтня під час відзначення 73-ї річниці звільнення України від нацистських окупантів в інформаційно-виставковій зоні ІV експозиційного залу Музею ХДЮКМ гостям музею, а особливо учасникам конкурсу було презентовано пересувну виставку, де розмістилися світлини їх власної композиції.
Вже 30 жовтня незалежне журі приступило до аналізу 10 світлин, які відобразили композиційні побудування сюжетів курсантами чотирьох вокальних колективів: «Юл-ла», «Kiwi», «Акварель», «Sweet kids» (керівник Середа Ю.В.), танцювального колективу «Мобі-Дік» (керівник Яковлєва В.К.), гуртків «Судномодельний», (керівник Барановський М.К.), «Юнга», (керівники Онищенко Ю.В., Голоднік В.І.), «Морський дизайн» (керівник Григорова О.Ю.), «Англійська мова для моряка» (керівник Ільнікова Т.М.).
Крім незалежного журі, аналіз світлин проведуть і самі учасники конкурсу, які не будуть голосувати за світлини власної композиції. Так, курсанти, які взяли участь в конкурсі, проаналізують майстерність своїх товаришів, а по завершенню підведення підсумків, журі оголосить переможців.
Кiлькiсть переглядiв: 81