Літні екскурсії в Музеї ХДЮКМ

Цього літа учні освітніх закладів міста відвідуючи Музей ХДЮКМ, ставали учасниками нових повноцінних екскурсій або їх фрагментів, розроблених протягом учбового року. Так для учнів молодшої школи та дошкільників були розроблені екскурсії «Про що співають моряки?», «Відправляємося в дальній похід» та «Термінове занурення!» на основі ігрових елементів, прослухування фрагментів морських пісень та театралізованого їх інсценування з використанням танцювальних жестів морського танцю, шикування та урочистого морського привітання.

Для дошкільників, яким сподобалися попередні екскурсії «Хто такий моряк?», «Що приховує море?» були сконструйовані паперові розфарбовані певним чином мушлі, в яких приховувався предмет, який можна знайти на дні моря. Так в паперових яскравих мушлях опинилися фрагменти грецьких амфор, піфосів, які надійшли до фондів музею від курсантів гуртка підводного плавання (керівники О.Г. Шаходько, О.М. Моїсеєнко). Перебуваючи під час літньої практики на морі, учні дістали ці фрагменти з морського дна і передали їх до музею. Серед фрагментів середньовічних горщиків є і фрагмент із затонулого італійського торговельного корабля, який був виявлено підводною експедицією на Чорному морі. До таємних предметів, які приховувалися в мушлях доповнилися і зуби акули, що мешкала мільйони років тому в океані, що плескав свої води неподалік від сучасного клубу юних моряків в районі Котлярчина джерела. Окрім цих предметів, юні відвідувачі музею виявляли в мушлях обточене та обпечене каміння, яке вивергалося вулканами, скам’янілих морських мешканців минулих геологічних епох, морські мушлі та фрагменти тарілок, які виготовляло в середні віки татарське населення Криму.

Позитивним та евристичним моментом таких екскурсій є те, що учні та вихованці дитячих садків отримали можливість торкатися та брати в руки предмети, чуттєво їх відчувати і досліджувати.

Ще одним епізодом екскурсії для учнів молодшої школи стало прослуховування звуків моря. Так, юні екскурсанти чули і відгадували гримання прибою, звуки горизонтальних та вертикальних рулів підводного човна та його гідроакустичного локатору - сонару, крики чайок і дельфінів.

Для учнів середньої школи були запропоновані фрагменти екскурсій «Про що співають моряки?» і «Історія морського танцю». Долучаючись до морської історії, важливо співпереживати морякам, які стали героями пісень використовуючи інсценування, співання та танцювання. Готуючись до прослуховування старовинної морської пісні «Кочегар» діти дізнавалися про роль цієї пісні в історії моряків, знайомилися з елементами морського танцю і використовували їх, коли почали прослуховувати та інсценувати цю пісню.

Цього літа Музей ХДЮКМ зустрів в своїх залах майже тисячу відвідувачів. Ними стали і вихованці гуртків клубу і учні освітніх закладів Московського, Немишлянського, Київського районів міста, учні гімназій, ліцеїв і спортивної школи. Музей намагався зустрічати з радістю усіх відвідувачів і отримував жваві голоси подяки.

Кiлькiсть переглядiв: 75