Похід в музей ХДЮКМ

Кожного року в березні моряки-підводники у відставці збираються в Музеї Харківського дитячо-юнацького клубу моряків для вшанування пам’яті моряків-ветеранів, тих хто служив пліч-о-пліч на підводних човнах і тих, хто залишився назавжди в морі. В цьому році і вихованці шостого року життя ДНЗ № 182 відкрили цей весняний місяць учбово-виховною екскурсією «Відправляємося в дальній поход!». Раніше вихованці цього закладу вже відвідували музей клубу під час літературно-музикальної екскурсії «Термінове занурення!» і залишили в музеї свої малюнки-враження від цієї екскурсії, які склали основу для тимчасової виставки малюнків «Ми малюємо музей».

В цей раз екскурсія почалася зі звуків моря. В тиші першого експозиційного залу поширювалися звуки прибою, хвилі якого враз за разом накочувалися на берег з шуршанням по камінням. Звуки сонару для дошкільнят були новими і раніше вони ніколи не чули подібні звуки гідролокатору підводного човна. А потім дітлахи згадали, що на згадку про море діти часто привозять додому мушлі. В музеї дітлахи отримали можливість послухати море, приклавши мушлю до вуха.

Далі дітям була запропонована справжня подорож – дальній поход, в який як на бойове завдання ходять військові моряки-підводники. Для підготовки в дальній поход, як і морякам, дітлахам було запропоновано пройти спеціальну підготовку. Для багатьох дітей така підготовка починається в клубі юних моряків. Традиції клубу – це підготовка юного курсанта до справжніх морських походів. Така традиція як посвята в курсанти супроводжується зав’язуванням морського комірця і це означає, що курсанти починають готуватися до майбутніх випробувань.

Дошкільняти проходили залами і розуміли як довго та старанно треба готуватися до дальнього походу. В другому залі «Штурманська рубка» дошкільнята дізналися про форму курсанта військово-морських училищ та форму моряка-підводника. Багато хто з відвідувачів отримав можливість одягнути матроську безкозирку, офіцерський кашкет, кашкети американських та шведських моряків, робочу форму моряка-підводника, рятівний жилет.

Вже в третьому залі вихованці дитячого садочку отримали право відправитися в дальній поход. Ознайомлення з частинами підводного човна, з суворою природою північної бази підводних човнів, з традиціями моряків-підводників в четвертому залі – все це наблизило дошкільнят до реалістичного відчуття присутності в справжньому поході. Такі форми діяльності підводників на бойовому човні як шикування екіпажу на поверхні підводного човна, несіння вахти, привітання адмірала флоту, одягання рятівного жилету – все це наблизило дітей до дорослого життя справжніх моряків-підводників.

Завершуючи дальній похід, підводники завжди отримують від командування смаженого порося, а дітлахи за такий перший дальній похід залами музею отримали іграшки та книжку, яку написав моряк-підводник, учасник багатьох дальніх походів мічман у відставці О.Я. Терещенко. Буде у вихованців-учасників дальнього походу про що поговорити вдома з батьками вдома. А ми побажаємо їм нових дальніх походів!

/Files/photogallery/8/04.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 151