Екскурсія до Музею Хреста козацького хутору Галушківка

28 грудня 2016 р. Парамонов Максим, член Ради Музею ХДЮКМ і методист Харківського дитячо-юнацького клубу моряків Л.К. Кудлай в рамках підготовки до ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт членів Малої академії наук України відвідали Громадський історико-етнографічний ставрографічний Музей Хреста на Дніпропетровщині. Науково-дослідницька робота Парамонова Максима «Традиції носіння натільних православних хрестів на Слобожанщині в ХVІІ-ХІХ ст.» перегукується з тими експозиціями, які знаходяться в єдиному в Україні Музеї Хреста в козацькому хуторі Галушківці, бо саме в цьому музеї зусиллями його директора Віктора Олексійовича Векленка була зібрана чимала колекція дрібної металопластики не тільки з Дніпропетровщини і інших регіонів, але й представлено Харківщину більш 400-ми зразками, дослідити які і приїхали представники Музею ХДЮКМ.

/Files/photogallery/5/DSC_0027.JPG Відвідини Музею Хреста в с. Гречане наповнилися неповторним враженням від побаченого. Музей, де зберігається більш 2-х тис. зразків дрібної металопластики від часів Київської Русі до ХХ ст. знаходиться в мальовничому історико-етнографічному куточку Дніпропетровщини в 9-ти км. від с. Петраківка, яка славиться своїм яскравим та своєрідним розписом. Сама хата, де розмістилися багаті колекції Музею Хреста вписана в історико-етнографічний ансамбль споруд селянсько-козацького побуту: шинку, селянської хати полтавського типу, козацької майстерні, господарських будівель, млину, літньої печі, льоху.

Майже 2 години продовжувалася цікава лекція про створення Музею та накопичення в ньому матеріалу. Кожний регіон України представлений планшетами з натільними та нагрудними хрестами православного та католицького типу, які дозволяють прослідкувати розвиток різних типів хрестів, їх трансформацію, з’ясівати їх походження та різновид за розмірами, іконографією, композицією.

/Files/photogallery/5/DSC_0031.JPG Гості з Музею ХДЮКМ завітали до Музею Хреста з подарунками. Було передано за актами видачі матеріалів 15 натільних хрестів з колекції Музею клубу, які зберігалися в Обмінному Фонді закладу. Це натільні хрести з різних населених пунктів Харківської області: смт. Кочіток Чугуївського району, с. Молодове, с. Пекельне Вовчанського району, с. Огульці Валківського району та інші. Ми сподіваємося, що матеріал, який передали до Музею Хреста доповнить колекції з нашого регіону.

В свою чергу Віктор Олексійович передав до бібліотеки Музею Харківського дитячо-юнацького клубу моряків свою монографію «Нательные кресты Самари-Богородицкой крепости», яка допоможе Максиму у підготовці до конкурсу-захисту, який пройде вже в Новому 2017 році. /Files/photogallery/5/DSC_0071.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 56