День звільнення України від фашистських загарбників в Музеї Харківського дитячо-юнацького клубу моряків

Щорічно відзначається в Музеї Харківського дитячо-юнацького клубу моряків День звільнення України від фашистських загарбників в роки Другої світової війни. В цьому році в цей день до музею клубу завітали делегації від дошкільного учбового закладу № 363, Старопокровської загальноосвітньої школи Чугуївської міської ради та Харківського палацу дитячої та юнацької творчості від гуртка „Таємниці історії”.
До цієї події в інформаційному куточку музею в четвертому експозиційному залі було підготовлено фотомонтаж „Сторінками історії: 15 наступальних операцій, що звільнили Україну від фашистських загарбників”. З нього можна було дізнатися, що визволення Українипочалося зі сходу—з операції «Малий Сатурн». Це булизавершальні бої Сталінградської битви— однієї з найбільших битв Другої світової(листопад1942-лютий1943). На початку зими 1942 р. були звільнені перші населені пункти України. Однією з важливих операцій по звільненню України стала Воронезько-Харківська, яка розпочалася 13 січня, а завершилася 3 березня 1943 р. Тоді складовою частиною цієї операції стала операція „Зірка”, яка сприяла другій спробі звільнення Харкова від фашистських загарбників. Але остаточне звільнення нашого рідного міста розпочалось у ходіКурської битви (5 липня-23 серпня 1943 р.), коли 23 серпня війська Степового фронту звільнили місто Харків.
Учні загальноосвітніх закладів, вихованці гуртка та дошкільняти з увагою слухали про роль кожної операції: і про звільнення Донбасу та витіснення ворога за Дніпро в ході Донбаської наступальної операції (13 серпня-22 вересня 1943 р.), і про форсування холодного Дніпра та звільнення столиці Києва під час Київської операції (3-13 листопада 1943 р.). і про звільнення Київської, Житомирської областей під час Житомирсько-Бердичівської операції (грудень 1943-січень 1944 рр.), і про тяжкі та запеклі бої, смертельне поранення командуючого 1-м Українським фронтом М.Ф. Ватутіна під час Корсунь-Шевченківської операції (січень-лютий 1944 р.), яку охрестили „новим Сталінградом”, і про звільнення Криму під час Кримської операції (квітень-травень 1944 р.), Одеси під час Одеської операції (березень-квітень 1944 р.), Ізмаїльської області УРСР під час Яссько-Кишинівської операції та завершення звільнення України під час Карпато-Ужгородської наступальної операції, коли радянські війська прорвавши укріпленняЛініїАрпадаперейшлиКарпати,зайнялитериторіюЗакарпатської Україниі створили умови для подальшого просування вЧехословаччину.
Під час проведення виховного заходу, для кращого сприйняття адаптованого матеріалу дошкільнятам були запропоновані ігрові методи. Малюки відчували себе юнгами на кораблі під час урочистого шинкування в залі „Бойових традицій військово-морського флоту”, юними піонерами, які несли святкову вахту, як її ніс юний І.І. Фісанович, майбутній командир легендарного підводного човну „М-172” в Харківський школі № 11 перед портретами героїв.
Відзначення події звільнення України від фашистських загарбників в музеї дав можливість дошкільнятам долучитися до сторінок історії Другої світової війни, а для учнів Старопокровської школи та вихованців гуртка „Таємниці історії” такий виховний захід став підготовкою до випробувань на олімпіадах, уроках історії, контрольних та ЗНО.
Кiлькiсть переглядiв: 39