Дошкільнята дитячого садку в Музеї клубу юних моряків

Вже стало доброю традицією приймати в залах Музею клубу юних моряків дошкільнят. Кожної осені ми запрошуємо малечу дитячих садків, що розміщені неподалік від Клубу юних моряків на екскурсії в музей. Ми відвідуємо і розказуємо про можливості нашого закладу в дитячих садках № 182, 317, 360. Але з радістю відгукуються на нашу пропозицію лише вихователі дитячого садку № 363. Для дітлахів старших груп цього закладу екскурсія до клубу юних моряків є справжнім походом, сповненим пригод, ігор, конкурсів та можливостей загадати бажання. І, хоча екскурсії в Музеї розраховані на учнів освітніх закладів від початкової до старшої школи, для малечі з дошкільних закладів у нас є і конкурси і ігри, які допомагають сприйняттю історії військово-морського флоту і історії Харківського клубу юних моряків. А з обмінного фонду, в якому розміщено матеріали, що надійшли від ветеранів військово-морського флоту, іграшки, книги, що не відповідають профілю музею, ми підбираємо такі подарунки для малечі, які б поповнили іграшковий куточок груп садку і нагадували б про екскурсію до Музею клубу.
/Files/photogallery/8/Дошкільнята дитячого садку2.JPG Цієї осені до Музею клубу юних моряків завітали майже 80 дітлахів груп № 2, 4, 6 шостого року життя з дитячого садку № 363. Ми вдячні таким вихователям як Подшибякіній Н.В., Кузнєцовій І.І., Євтіфієвій О.П., вихователю-методисту та практичному психологу закладу, які змогли зацікавити дітей такою подорожжю до позашкільного закладу.
Під час екскурсії ми використовували прийом евристичного питання, що вимагало зробити майже відкриття за хвилину. Для цього малечі було запропоновано уважно прослухати маленьке оповідання історичного змісту, проведено спостереження та обстеження об’єкта, вказано на можливість отримати бали на право вдарити у великий морський дзвін і запропоновано відповісти на запитання. Не звертаючи увагу на те, що відповідь на запитання вимагає певного досвіду, серед малечі знайшлися діти, які зуміли відповісти на евристичні питання.
Ще одним методом доступного опанування матеріалу екскурсії в нашому музеї є гра. Ми використовуємо гру „Поїзд рухає до станції”, де під станцією мається на увазі різні експозиції в ІІІ-му найпросторішому для гри експозиційному залі, де розміщено розділ „Бойові традиції військово-морського флоту”. Так, під час екскурсії в цьому залі „поїзд” відправляється до таких станцій: „Лідер Харків”, „Війна”, „Бойові снаряди”, „Виставка”. Після того, як дітлахи відвідали ці станції і прослухали про їх зміст, проводиться нова гра – „Покажи напрям станції”. Діти або підходять до певних експозицій, або, якщо кількість екскурсантів не дозволяє вільно переміщуватися – показують на неї. Так закріплюються знання отримані під час „Подорожі на поїзді”.
В цьому році особливо порадували дітлахи старшої групи № 4 ДНЗ № 363. Під керівництвом вихователів діти після екскурсії до Музею відобразили свої враження в малюнках, які нам передала практичний психолог закладу. На малюнках на хвилях синього моря застигли парусники з червоними та синіми парусами....

/Files/photogallery/8/Дошкільнята дитячого садку3.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 116