Юні краєзнавці на першій конференції

Наприкінці листопада юні краєзнавці Альошин Дмитро та Домінгуш Ксенія вперше в своєму житті представляли краєзнавчу групу „Чайка” на підсумковій обласній конференції Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна». Ще на початку листопада до Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради була надіслана групова робота з дослідження причин перенесення та зникнення храмів на території Харківської єпархії за період з кінця ХVІІ ст. до поч. ХХ ст. Дослідження є результатом спільної пошукової роботи учасників краєзнавчої групи за три останніх роки. За цей період юні краєзнавці під час дослідницьких походів та екскурсій знайомилися з населеними пунктами Харківщини, яскравою сторінкою в історії яких є історія храмів, що виникали на території селищ та внаслідок економічних та політичних чинників були перенесені, або перебудовані в храми, присвячені іншим святим, або були закриті. Вихованки краєзнавчої групи Хецуріані Нателла, Колісник Дар’я з досвідом виступів на конкурсах-захистах, досліджували історію, викладену в доповіді в історичній літературі, використовуючи фундаментальну працю архієпископа Харківського Філарета (Д.Г. Гумілевського) „Історія Харківської єпархії”.
У конференції взяли участь близько 250 краєзнавців із 36 районів Харківщини, яких привітали Безрукова Т.М., Почесний краєзнавець України, Коваль О.В., Заслужений працівник культури України, Коптєлова Л.І., ветеран краєзнавчого руху Харківщини.З цікавими та змістовними доповідями виступили абсолютні переможці обласного етапу експедиції. Особливо вразив учасників конференції виступ дитячого фольклорного колективу «Веселка» Дворічанського Центру дитячої та юнацької творчості (керівники Бабай Людмила Василівна, Мешкова Олена Борисівна, Калініна Олена Валеріївна),
Роботи переможців обласного етапу експедиції «Моя Батьківщина - Україна» надруковано окремою збіркою, яку разом із грамотами отримали учасники конференції. Отримали і наші юні краєзнавці грамоту за активну участь у експедиції та збірку, де надруковано статтю, що стала результатом колективної роботи.
Кiлькiсть переглядiв: 69